Kalyon Kültür'de

HAZİRAN AYI

Hep Böyle
Asena Akan & Tanju Eren

Yepyeni, dingin ve ferah bir müzik projesi

Bıçak sırtı, tekinsiz, ve belki biraz da afallatıcı bir taşkınlık projesi

Alper Maral Multiphonics’in kökenleri de bu düsturda, acıklı bir hikâyeye uzanıyor.

İstanbul Uluslarası Edebiyat Festivali

Uluslarası Edebiyat festivalinin bir ayağı da Kalyon Kültür de yapılacak.

MAYIS AYI

İki Savaş Arası Caz

Çoğulcu, özgürlükçü, iletişimsel ve enerjik doğasıyla caz, bu atılımda dünya müziğine yön veren tür olarak öne çıkarken geleneksel sahneleri de etkilemekten geri durmamış…

Blokzincir ve NFT Marketleri Üzerinde Dinamik Jeneratif Sanat Eserlerinin Geleceği

Alp Tuğan konuşmasında kod tabanlı jeneratif sanat (generative art) eserlerinin farklı Blokzincir veritabanları üzerinde uzun vadeli sürdürülebilirliğini sosyo-teknolojik teoriler ışığında tartışmaya açmaktadır.

Plantbox Teraryum Yapım Atölyesi

Atölyemizde bitkilerin benzersiz dünyasına dalarak, ‘‘Teraryum’’ nedir, hangi malzemeler kullanılır, nasıl yapılır, bakımı nasıl olur?’ gibi başlıklarla önce teraryumu tanıtacağız.

Miracles by BAŞAR ÜNDER

Deneysel Elektronika için musico-verbal bir konuşma. Başar Ünder, Mira Calix’in ‘’one lighted look for me – beyond the deepening’’ eserini canlı olarak deneysel elektronika ruhuyla tekrar yorumlayacak.

NİSAN AYI

23 NİSAN

PACE Çocuk Sanat Merkezi’nden Kalyon Kültür için Renkli, Eğlenceli ve Yaratıcı 23 Nisan Sanat Aktiviteleri

MART AYI

OCAK AYI

ARALIK AYI

KASIM AYI

EKİM AYI

Scarlett Hooft Graafland x Osman Nuri İyem Sanatçı Söyleşisi

212 Photography Festivali kapsamında İstanbul’u ziyaret eden Hollandalı sanatçı Scarlett Hooft Graafland, fotoğraf serileri için…

GEÇMİŞ ETKİNLİKLER

Kelimeler Ne Anlatıyor? /
Çevrimiçi Çocuk Atölyesi

Çocuklar, istenmeyen durumları değiştirme gücünü içlerinde taşıyacak kadar bilge, harekete geçecek kadar cesur ve değişime  adapte olma konusunda çok daha oyunculardır.

Ev Gibisi Yok /
Çevrimiçi Çocuk Atölyesi

bir de buradan bak sergisi kapsamında atölyepikolo yürütücülüğünde gerçekleşecek bu atölyede, çocuklar ev kavramını kelimeler değil renkler aracılığıyla bizlere anlatacak.

bir de buradan bak / Çevrimiçi Sergi Konuşması

“Oyun görünüşte akıllı olmaz
Ama çocuk oyunla akıllanır.”
(Rumi)

Suzan Pektaş / Çevrimiçi Sanatçı Buluşması

“Kendimi arıyorum sıklıkla çalışmalarımda, kendi portremi arıyorum. Kimliğini oluşturan parçalarla, yani göçmen, anne, birey, kadın-oluş biçimlerinin hepsiyle kesişiyor bu portre.”

Orhan Cem Çetin / Çevrimiçi Seminer Dizisi

“Fotoğraf esasen, ancak ona bakan birey tarafından, oldukça karmaşık ve çoğunlukla bilinçaltı süreçler sonucunda anlamlandırılan, kendisi kör ve anlamdan yoksun bir görsel imgedir.”

Aklımızda Kalanlar

Kalyon Kültür’ün gerçekleştirdiği podcast yayını Aklımızda Kalanlar, insanın dinamik yaşamında kültürün yerini ve o kültürün içinde şekillenen insanı konu alıyor.

Evin -de Hali

”İyi bir sanat eseri, insanların gürültüsünden, karmaşasından kurtarılıp sessizleştirilmiş, sezgi yumuşaklığına gelmiş ve susan bir şeydir. Dağların, ağaçların, kuşların, ırmakların yanına eklenecek bir şeydir.”

Latife Tekin