1979 yılında İstanbul’da doğdu. Müzik çalışmalarına Özel Kalamış Lisesi’nde Murat Ermutlu ile başladı. 1997 Yılında İstanbul Bilgi Üniversitesi Müzik (Kompozisyon) bölümüne burslu girmeye hak kazandı. Kamil Özler, Neşet Ruacan, Şevket Akıncı ile gitar teknikleri ve ifade biçimleri Aydın Esen, Ali Perret, Can Kozlu, Kamil Özler, Selen Gülün ,”Butch” Morris ile caz kompozisyon ve aranje teknikleri üzerine çalıştı. 2001 yılında müzik kompozisyon bölümünü birincilikle bitirdi.
2005 yılında Berklee College of Music’in davetiyle Boston’da perdesiz gitar ve makamlar üzerine workshoplar verdi. 2008 yılında Baykuş Müzik Bünyesinde ve Sinan Sakızlı prodüktörlüğünde ilk albümü “İLE” yi kaydetti. Çağan Irmak‘ın yazıp yönettiği “Issız Adam” adlı filmin Aria Müzik ile birlikte yaptığı müzikleri Yeşilçam tarafından verilen “2009 En İyi Film Müziği” ödülünü aldı. “Direkler Arası Seyircileri Tiyatro Ödülleri” nde “Şems Unutma” adlı oyuna besteledikleri müziklerle “Özgün Tiyatro Müziği Ödülü”nü Jehan Barbur ile aldı.
2010 yılında Orhan Osman’ın kurduğu “Tukophony All Stars” grubu ile Trilog Gurtu ve Dominique Di Piazza,Dave Weckl,Erci Levy, Kai Eckhardt, Göksel Baktagir gibi dünya müziğinin önemli isimleri ile çaldı.
2011 yılında Ron Scudder’in Prodüktörlüğünde ikinci stüdyo albümünü San Franciscoda Bird&Egg stüdyolarında kaydetti.Bu albümde efsane bascı Kai Eckhardt ve davulcu Jason Lewis ile çalıştı. Amerika’da Berkeley Jazz School Records etiketiyle yayınlanan albüm, Türkiye’de Baykuş Müzik etiketiyle yayınlandı.
“Karakutu” adlı üçüncü solo albümünü yayınladığı 2014 yılında www.fretlessguitarlessons.com perdesiz gitar eğitim sitesini açtı. Bu site perdesiz gitar hakkında yapılmış ilk eğitim sitesi olarak dünya gitar literatürüne geçti. 2015’de “Vestel” firmasının ürettiği Türkiye’nin ilk Akıllı telefonu olan “Venüs” modelinin ring tonlarını ve sound tasarımını açılan yarışmayı kazanarak besteledi.
2015 de Sezen Aksu’nun “Sezenli Yıllar” Projesinin Müzik direktörlüğünü ve Orkestra şefliğini yaptı.Bu projede Mustafa Oguz, Cüneyt Özdemir,Zeynep Tanbay gibi alanında uzman isimlerle çalıştı.
2017 de Güldiyar Tanrıdağlı ve Ertan Tekin ile birlikte “Rachmaninov Anatolian Project’ i kaydetti. Ünlü bestecinin “lied” lerinin anadolu enstrümanları ile çalınmış düzenlemelerinden oluşan bu albüm, türünde yapılan tek örnek olarak klasik müzik camiasında kabul gördü.

2017 yılında İsveçli davulcu Mehmet İkiz ile kurdukları duo ile “Lahza” isimli albümü yayınladı. Ardından 2018’de “Fermata“ isimli albümü yayınladı. Bu albümde besteci ve prodüktör kimliğini daha fazla ortaya koymaya çalışan sanatçı, perdesiz gitarın sınırlarını ilerletmek gayesi ile yazdığı müziklerini kaydetti.
2019’da International Guitar Night projesine davet edilerek Luca Satricagnoli, Antoine Boyer ve Samuelito ile Avrupa ve Amerika turnesini gerçekleştirdi.
2020’de International Guitar Night 2O’th Anniversary turuna 2. kez davet edilen sanatçı, Mike Dawes , Jim Kimo West , Olli Soikkeli ile Amerika turnesini tamamladı.
Sanatçı gitarist olarak yurt içi ve yurt dışı konserlerine çeşitli projelerle devam etmekte, diğer yandan albüm prodüktörlüğü yapmakta ve film müzikleri bestelemekte.