Aklımızda Kalanlar #36 | Konuk: Seçil Erel – Sanatçı

İstanbul doğumlu olan sanatçı, Mimar Sinan Üniversitesi GSF Resim Bölümünde lisans ve yüksek lisans eğitimini tamamladıktan sonra çalışmalarına ve araştırmalarına bağımsız bir sanatçı olarak devam etmiş, uluslararası bilinirliğe giden kariyerinde kişiler ve kurumlarla işbirliktelikleri yaparak çok sayıda uluslararası grup sergisi, fuar, sempozyum, atölye çalışması ve sanatçı misafir programının yanı sıra önemli solo sergilere imza atmış, katalogları basılmıştır. 2016 yılında IMOGA sanatçının kitabının yayınlamıştır.
Ardından yaşamına ve çalışmalarına daha fazla değer katacağı inancıyla verdiği kararla Londra’ya taşınmıştır. London Creative Network ve EU’nın burs ile açılan Artist Business Development eğitimi almıştır.
Covid 19 sırasında İngiltere’de başlayan sanatçı hareketinin parçası olmuş ve onun ‘Sanatçı Destek Birliği’ başlığı altında Türkçe dilinde yaygınlaşması sağlamıştır.
Seçil, bağımsız kadın sanatçı olarak deneyimlerine devam ederken kendi kariyerinde karşılaştığı eksikler ve zorluklardan ilham alarak bugünün diline uygun bir iş biçimi geliştirerek, 2020 yılında yöneticisi ve ortağı olduğu harrisanderelart.com online art galeriyi kurmuştur.
Çocuklar, engelliler, kadınlar, eğitim ve doğa ile ilgili alanlarda gönüllü olarak sosyal sorumlukluk projelerinin içinde yer almıştır.
Yaratıcılığın ve değer katmanın yaşamın özü olduğuna inanarak varolan Seçil Erel, rengin baskın olduğu, çok katmanlı, yoğun doku ve tabakaların olduğu, büyük boyutlu, modüler işlerinde izleyiciye çoklu düşünme ve duyumsama deneyimi yaşatır. Çeşitli bakış açıları ve farkındalık geliştiren resimleri, sanatçının herşeyin mümkün mottosuyla uyumlanır.
Seçil Erel, bağımsız çağdaş sanatçı ve girişimci olarak yaşamına ve çalışmalarına Londra’da devam etmektedir.