23 Nisan

Atölye

PACE Çocuk Sanat Merkezi’nden Kalyon Kültür için Renkli, Eğlenceli ve Yaratıcı 23 Nisan Sanat Aktiviteleri

23 Nisan 2022
12:00 – 18:00

Kayıt ve bilgi için: etkinlik@kalyonkultur.org

Küçültme Işınlı Takı/Anahtarlık Atölyesi

Kocaman bir resim hiç minik bir kolye, anahtarlık veya çanta süsüne dönüşebilir mi? Bu atölyede evet! Özel küçültme Işınlı fırınımız bu çalışma için çok uygun. İçine giren resimler saniyeler içinde küçücük çıkıyor! Çok değişik, yaratıcı ve eğlenceli bir takı/anahtarlık çalışmasına hazırlan

Pixel Heykeller Atölyesi

Rengârenk boncuklar çocukların hayalleri ile birleşince muhteşem Pixel Heykellere dönüşecekler! Teknolojinin hayatımıza soktuğu “Pixel”lerden yola çıkarak hayal gücümüzü sonuna kadar kullanarak çok farklı ve renkli karakterler yaratabiliriz.

“İleri Dönüşüm” Oyuncak Heykeller Atölyesi

Hem “İleri Dönüşüm” hem oyuncak hem de heykel! Her çocuk kendi hayallerindeki heykeli “İleri Dönüşüm” yaparak(ne olduğunu öğrenerek) bu atölyede çok farklı ve renkli malzemeler ile eğlenerek yapacaklar.

Mini Mozaik Atölyesi

Minik parçaların yan yana gelmesi ile oluşan mozaik tekniği tam da bu atölyenin kendisini oluşturuyor. Çocuklar rengarenk boncuklar ile daha sonra kullanabilecekleri mini mozaikler yapacaklar. Hem eğlenceli hem de kullanışlı objelerin yapılacağı bir atölye.

Mozaik Heykeller Atölyesi

İki temel heykel yapma tekniklerinden biri olan “Ekleyerek heykel” yapma yönteminin belki de en renklisi bu, Mozaik Heykel aktivitesi, olacak! Çocuklar yumuşacık ve rengârenk parçaları birleştirerek hem becerilerini hem de hayal güçlerini gerçekleştirecekler.