Skip to main content

Arif Mardin

Kalyon Kültür’de gerçekleşecek seminer dizisi, müzik dünyasına adını altın harflerle yazdıran Atlantic Records Başkan Yardımcısı, Grammy Ödülleri'nde 7 kez "Yılın Yapımcısı" seçilen usta yapımcı ve besteci Arif Mardin hakkında!

3 – 10 – 24 Aralık

Etkinlik Başlangıç Saati: 19.00

Kayıt ve bilgi için: etkinlik@kalyonkultur.org
–  Katılım ücretsizdir.
–  Katılım 20 kişiyle sınırlıdır.

Kalyon Kültür sosyal medya hesaplarından ve internet sitesi üzerinden sergi ve etkinlik programları ile ilgili detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz.

Aralık ayında devam edecek seminerler, üç bölümden oluşuyor. 

3 Aralık 2021 “Müziğin Ustası Arif Mardin” Sungu Okan

Arif Mardin’in Amerika yılları, Atlantic Records, Bee Gees, Aretha Franklin, Diana Ross, Barbra Sterisand, Bette Midler, Phil Collins, Jewel ve Norah Jones gibi dev isimleri müzik dünyasına kazandırdığı yılları konuşacağız, müzik dinleyeceğiz.

10 Aralık 2021 “The Greatest Ears In Town: The Arif Mardin Story”

Joe Mardin ve Doug Biro’nun yönettiği Grammy ödüllü belgeselin (2010) gösterimi ve konuşma, Sungu Okan Arif Mardin’in oğlu Joe Mardin ve Doug Biro’nun birlikte yönettikleri, sanatçının yaşamını konu alan, başarısına ve dehasına tanık olan pop ve caz ikonlarının yer aldığı Grammy ödüllü 2010 yapımı belgeseli izleyerek, Mardin’in etki alanını konuşacağız.

24 Aralık 2021 “Türkiye’de Caz: Arif Mardin’li Yıllar “- Hülya Tunçağ, Sungu Okan

1950’li yıllarda Arif Mardin caz plaklarıyla tanıştığında ve tıpkı her dahinin yaptığı gibi kendi yaşamını, gelecek günlerini belirlediğinde Türkiye’de cazın emekçileri kimlerdi? Mardin’in yolu kimlerle kesişti? Ve muhteşem bir yaşam öyküsü nasıl ilerledi? Arif Mardin’i ve müziğe olan eşsiz katkılarını konuşacağımız akşamların ilkinde, cazı dinlemeyi, anlamayı kendisinden öğrendiğimiz değerli usta program yapımcısı ve yazar Hülya Tunçağ’la birlikte olacağız.