Dünün Estetiği: Sanat, İletişim ve Felsefe

Dr. Özgenur Reyhan Güler

Kalyon Kültür, sanat yapıtlarına ve sanat tarihine yönelik yeni tartışma alanları açma, yeni yorumlama ve düşünme biçimleri geliştirme amacıyla söyleşiler düzenliyor. Mayıs ayı itibariyle Kültür ve iletişim bilimci Dr. Özgenur Reyhan Güler ile her ay sanata dair konu ve konuklarla Kalyon Kültür takipçileriyle buluşacak.

8 Haziran, 18:00

Kayıt ve bilgi için:
etkinlik@kalyonkultur.org
–  45 dakika
– 18+
–  Katılım 12 kişiyle sınırlıdır.

Özgenur Reyhan Güler
Akademisyen ve Yazar Özgenur Reyhan Güler, kültür ve iletişim bilimleri, halkla ilişkiler alanında uzmanlaştı. Doktora eğitiminde ise halkla ilişkiler, kültürlerarası iletişim ve göç alanına yoğunlaşan Özgenur Reyhan Güler; İstanbul ölçeğinde ve yurtdışında uluslararası ve kültürel organizasyonlar yürüttü.
30’u aşkın ülkeye seyahat etti ve kültürel gözlemlerde bulundu. 2013 yılından bu yana öğretim üyeliği yapmaktadır.2018-2019 ve 2019-2020 akademik yıllarında üniversite bünyesinde “Yılın En İyi Akademisyeni” ödüllerini almıştır. Ulusal ve uluslararası birçok akademik makalesi bulunan Güler’in  “Herşeyin Bi’ Tarihi Var” adında gündelik hayatın kültürünü anlatan kitabı da bulunmaktadır.
YÖK bünyesinde Kamu Diplomasisi Kültürel Diplomasi Komisyonları Üyesi, İBB Göç Politikaları Komisyonu Üyesi, Kentsel Gelişim ve Sosyal Araştırmalar Derneği Başkan Yardımcısı, Fütüristler Derneği, Fütürizm Eğitim Programları Grubu üyesidir.
2021 yılında CNNTürk de “Zaman Kırılması” programıyla yayın hayatına başlamış, Mayıs 2022 itibariyle 24 TV ailesine katılarak “An ve Zaman” tarih ve kültür programı moderatörlüğünü üstlenmiştir.

Konuk: Prof. Dr. Ebru ÖZGEN
Prof. Dr. Özgen 1993 yılında Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü’nden mezun olduktan sonra aynı yıl Marmara Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Halkla İlişkiler Yüksek Lisans Programındaki eğitimine ve aynı zamanda İletişim Fakültesi’nde araştırma görevlisi olarak görevine başlamıştır. 1995 yılında “Turizm Sektöründe Otel İşletmelerinde Halkla İlişkiler” konulu teziyle mezun olmuştur. 1995 yılı Eylül ayında Marmara Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Halkla İlişkiler doktora programında eğitimine başlayan Özgen, 1998 yılında “Yönetim Psikolojisinde Halkla İlişkilerin Etkinliği” konulu doktora tez çalışması ile Doktor ünvanını almaya hak kazanmıştır. 2001 yılında Yardımcı Doçent olan Özgen, 2012 yılında Doçent ve 2018 yılında Profesör olmuştur. Halkla İlişkiler, Marka İletişimi, Yeni Medya, Retorik ve Eleştirel Yaklaşım, Sosyal Sorumluluk, Yeni Medya ve Markalama gibi pek çok konuda dersler veren Özgen, halen İletişim Fakültesi’nde Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölüm Başkanı olarak görevine devam etmektedir.