Skip to main content

“Ağabeyim Orhan Veli”

Kitap Tanıtım Etkinliği ve Sohbet

“Annemi, babamı, Adnan Ağabeyimi, eşimi, arkadaşlarımı kaybettim. Ama hiçbiri Orhan Ağabeyimin ölümü kadar şu kalbimi acıtmadı…”

16 Kasım 2021 Salı

Etkinlik Başlangıç Saati: 19.00

Kayıt ve bilgi için: etkinlik@kalyonkultur.org
–  Katılım ücretsizdir.
–  Katılım 20 kişiyle sınırlıdır.

Kalyon Kültür sosyal medya hesaplarından ve internet sitesi üzerinden sergi ve etkinlik programları ile ilgili detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz.

Şair, yazar ve çevirmen Orhan Veli Kanık’ın 71. ölüm yıldönümü, Milliyet Gazetesi Kültür Sanat Editörü ve Milliyet Sanat Edebiyat Editörü Seray Şahinler’in Doğan Kitap’tan çıkan “Ağabeyim Orhan Veli”  isimli kitabı etrafında gerçekleşecek sohbet ile 16 Kasım Salı günü saat 19.00’da Nişantaşı Taş Konak’ta anılacak.

Gazeteci Seray Şahinler, hayatı boyunca ağabeyine kardeşlikten öte yoldaşlık, dostluk, sırdaşlık etmiş Füruzan Yolyapan’ın tanıklığıyla çıktığı benzersiz yolculukta, usta şairin ilk şiirlerine, aile ilişkilerine, bilinmeyen meraklarına, yazar ve şairlerle atışmalarına, omuz omuza verdiği dostlarıyla sürdürdüğü yaşam mücadelesine, maddi  sıkıntılara rağmen büyük bir dirençle hayata tutunduğu “yalnız” zamanlarına, kitaplarına, yaprak yıllarına ışık tutarak olağanüstü bir “Orhan Veli portresi”’ni Kalyon Kültür’de 16 Kasım Salı günü saat 19.00’da ücretsiz gerçekleşecek bu etkinlikte okuyucularıyla buluşturacak.