Skip to main content

Tasarım Atölyeleri

Arkki Çocuklar İçin Uzun Dönem Tasarım Atölyeleri

Kalyon Kültür ve Türkiye Tasarım Vakfı İş birliği ile Finlandiya Merkezli Arkki’nin Gerçekleştireceği Çocuklar İçin Uzun Dönem Tasarım Atölyeleri Nişantaşı Taş Konak’ta!

Aralık 2021 & Nisan 2022

Kaşifler: 13 Hafta
Araştırıcılar: 15 Hafta

Kayıt ve bilgi için:
arkki.com.tr

Kalyon KültürAralık ve Nisan ayları arasında Türkiye Tasarım Vakfı iş birliği ile Arkki’nin yaratıcı eğitim modüllerini Nişantaşı’nda yer alan tarihi binası Taş Konak’ta 6-11 yaş aralığındaki çocuklarla buluşturuyor. 15 haftalık bir atölye programından oluşan Arkki Çocuklar İçin Uzun Dönem Tasarım Atölyeleri,  mimarlık ve tasarım yoluyla yarının yaratıcıları olan çocukların, genel inovasyon becerilerini geliştirmeyi hedefliyor.

Çok disiplinli programlar geliştiren Kalyon Kültür, Türkiye Tasarım Vakfı’nın öncülük ettiği, dünya çapında tasarım odaklı düşünmeyi geniş bir müfredatta sunan tek örnek olan Arkki programı ile gençlerin ve çocukların potansiyellerini keşfetmelerine, geleceğin yaratıcı liderleri olmalarına ve insanlığın  gördüğü karmaşık sorunları çözmelerine yardımcı oluyor.

Kalyon Kültür’de gerçekleşecek atölyeler, Arkki Türkiye’nin Kaşifler olarak adlandırdığı 6-8 yaş ve Araştırıcılar olarak adlandırdığı 9-11 yaş aralığındaki çocuklara yaratıcı ve uygulamalı bir öğrenme  süreci sunarak, tasarım odaklı düşünme ve problem çözme becerilerinin gelişmesine katkı sağlıyor. Kaşifler’in 13 hafta boyunca ve Araştırıcılar’ın 15 hafta boyunca birbirlerini besleyecek şekilde tasarlanan atölyelere katılarak tasarım odaklı düşünme sürecine dahil olmaları hedefleniyor.

Temel eğitimin yanı sıra, yeni ve faydalı fikirler üretme yeteneği olarak tanımlanan yaratıcılığın,  çocukların hayatının her alanı için geçerli olduğunun altını çizen Arkki Çocuklar İçin Uzun Dönem Tasarım Atölyeleri hakkında daha fazla bilgi almak ve kayıt için arkki.com.tr adresi ziyaret edebilir.

Kaşifler

Araştırıcılar