Skip to main content

Bir “KARIŞIK” Sanat!

Ezgi Bikbay Şafak
Sanat Tarihinin derinlerine beraber inmeye devam ediyoruz
20. yüzyıl sanatında, Kübistler tarafından denenmiş, Dadaistler tarafından geliştirilmiş bir resim sanatı tekniği olan “Kolaj” ile tanışıyoruz!
“Kolaj”ın sanat tarihindeki örnekleri ve yeri hakkında konuşup, karışıklık içindeki özgürlüğü beraber keşfedeceğiz. Sanat Tarihi kazan biz kepçe, adım adım kendi “kolaj eserimizi” basit ve artık malzemelerle oluşturup, yeni bir tekniğin sanat tarihindeki örneklerini bilerek ayrılacağız atölyemizden
Biraz beyin fırtınası ve sonrasında kendi “eserini” yaratmaya hazırsan, bu atölyeye bekleniyorsun

16 Mart, 14.00

Kayıt ve bilgi için:

etkinlik@kalyonkultur.org
– 5-12 yaş
–  Kontenjan: 14
– 1 Saat
Etkinliğimiz ücretsizdir

Atölyeye katılmak için bize ulaşın.

*Katılımınızı sağlamak adına lütfen adınızı, soyadınızı ve adresinizi mail içerisinde belirtiniz.

Ezgi Bikbay Şafak

Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Sanat Tarihi Mezunu olan Ezgi, Sanat Kuramı ve Eleştiri alanında yaptığı yüksek lisansı, Marmara Üniversitesi’nde Pedagojik Formasyon ile destekler ve kendini önce üniversitesinde Sanat Arşivi’nde sonra da devlet okullarında Görsel Sanatlar öğretmeni olarak görevde bulur. İlerleyen süreçte Çağdaş Drama Derneği ile kesişen yolunda, seneler süren bir eğitimin ardından Yaratıcı Drama Eğitmen Yetiştiriciliği ve Eğitmenliğini de MEB onaylı alarak, yolculuğuna ekler. İstanbul’da uzun yıllar çeşitli özel müze ve özel eğitim kurumlarında Sanat Eğitmenliği yapan Ezgi, MEB’den Özel Eğitim alanında aldığı eğitim ile özel çocuklarla sanat ve yaşam becerileri alanında çalışır ve ardından da İstanbul Üniversitesi’nde Çocuk Gelişimi lisansı okur. Özel Eğitim alanında farklı yaş gruplarına dair eğitimler almaya hala devam eden, çocuk kitapları koleksiyonunu geliştirip, ek olarak Editörlük ve İçerik Üreticiliği yapan Ezgi, Yaratıcı Drama & Sanat Eğitmeni ve Çocuk Gelişimci olarak anaokulları ve müzelerde eğitmenlik yapıp, özel atölyeler vermektedir.