Skip to main content

Bir Sanatçı Nasıl Düşünüyor Olabilir?

Ezgi Bikbay Şafak
Yaratıcı düşünmek nasıl bir şey? Sanat eserleri konuşur mu? Kendi eserimi yapmak için nasıl düşünmem lazım? Bir sanatçı nasıl düşünüyordur? Peki ya renkler düşünür mü?
Dünyaca ünlü Fransız pop-sokak sanatçısı Jisbar’ın “Jisbar İstanbul’da” başlıklı kişisel sergisi ile 26 Ocak’da tüm bu sorulara hem sergiyi gezerek, hem de bolca sohbet ederek beraber cevap arıyor ve kendi sanat eserimizi hep birlikte oluşturuyor olacağız!
Sergiyi gezerken yaratıcı düşünmeye adım atacak olan çocuklar, sanatçının işleri üzerinden yaratıcı düşünmeyi deneyimleyecek ve bir sanatçının eserini oluşturmadan önceki evresine göz atacak! Atölyenin sonunda kendi sanat eserleri için masa başına geçecek olan çocuklar, çalışmalarında pop artın renkli dünyasından da ilhamla, basit malzemelerle kendi “yaratıcı” eserlerini hazırlayacak!
Biraz beyin fırtınası ve sonrasında sanat eserleri arasında kendi eserini oluşturmaya hazırsan, bu atölyeye bekleniyorsun

26 ocak, 14.00

Kayıt ve bilgi için:
etkinlik@kalyonkultur.org
– 7-12 Yaş
–  Kontenjan: 12 Kişi
– 1 Saat
Etkinliğimiz ücretsizdir

Atölye katılım formunu doldurmak için tıklayın.

Ezgi Bikbay Şafak

Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Sanat Tarihi Mezunu olan Ezgi, Sanat Kuramı ve Eleştiri alanında yaptığı yüksek lisansı, Marmara Üniversitesi’nde Pedagojik Formasyon ile destekler ve kendini önce üniversitesinde Sanat Arşivi’nde sonra da devlet okullarında Görsel Sanatlar öğretmeni olarak görevde bulur. İlerleyen süreçte Çağdaş Drama Derneği ile kesişen yolunda, seneler süren bir eğitimin ardından Yaratıcı Drama Eğitmen Yetiştiriciliği ve Eğitmenliğini de MEB onaylı alarak, yolculuğuna ekler. İstanbul’da uzun yıllar çeşitli özel müze ve özel eğitim kurumlarında Sanat Eğitmenliği yapan Ezgi, MEB’den Özel Eğitim alanında aldığı eğitim ile özel çocuklarla sanat ve yaşam becerileri alanında çalışır ve ardından da İstanbul Üniversitesi’nde Çocuk Gelişimi lisansı okur. Özel Eğitim alanında farklı yaş gruplarına dair eğitimler almaya hala devam eden, çocuk kitapları koleksiyonunu geliştirip, ek olarak Editörlük ve İçerik Üreticiliği yapan Ezgi, Yaratıcı Drama & Sanat Eğitmeni ve Çocuk Gelişimci olarak anaokulları ve müzelerde eğitmenlik yapıp, özel atölyeler vermektedir.