Skip to main content

Bugün Sanatçı Benim

Ezgi Bikbay Şafak
Sanat Tarihinin değerli sanatçılarından, Paul Klee, Kandinsky, Miro neler yapmış öyle?!
Neler mi yapmış? İnsanı o kadar farklı resmetmişler ki… İşte bu atölye de “Geometrik şekiller” şekil olmanın dışında sanat tarihinde nasıl “insan” figürüne hayat vermiş beraber bakacağız, yer yer tartışacağız da “ Böyle insan çizilir mi?”… 
Sanat tarihinin, geometrik şekillerle buluştuğu bu atölyede, hem sanatçıların işlerine bakıp, aşina olacağız, hem nasıl figürler çalışmışlar üzerine konuşacağız sonra da geometrik şekillerin yardımıyla kendi geometrik kahramanımızı bir el kuklası haline getireceğiz!
Miro mu? Klee mi? Kandinsky eserleri mi yoksa bu atölyenin sanatçısı siz misiniz?
Biraz beyin fırtınası ve sonrasında kendi “geometrik kahramanını” yaratmaya hazırsan, bu atölyeye bekleniyorsun

10 Şubat, 14.00

Kayıt ve bilgi için:

Atölye katılım formunu doldurmak için tıklayın.

etkinlik@kalyonkultur.org
– 7-12 yaş
–  Kontenjan: 12 Kişi
Etkinliğimiz ücretsizdir

 

Ezgi Bikbay Şafak

Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Sanat Tarihi Mezunu olan Ezgi, Sanat Kuramı ve Eleştiri alanında yaptığı yüksek lisansı, Marmara Üniversitesi’nde Pedagojik Formasyon ile destekler ve kendini önce üniversitesinde Sanat Arşivi’nde sonra da devlet okullarında Görsel Sanatlar öğretmeni olarak görevde bulur. İlerleyen süreçte Çağdaş Drama Derneği ile kesişen yolunda, seneler süren bir eğitimin ardından Yaratıcı Drama Eğitmen Yetiştiriciliği ve Eğitmenliğini de MEB onaylı alarak, yolculuğuna ekler. İstanbul’da uzun yıllar çeşitli özel müze ve özel eğitim kurumlarında Sanat Eğitmenliği yapan Ezgi, MEB’den Özel Eğitim alanında aldığı eğitim ile özel çocuklarla sanat ve yaşam becerileri alanında çalışır ve ardından da İstanbul Üniversitesi’nde Çocuk Gelişimi lisansı okur. Özel Eğitim alanında farklı yaş gruplarına dair eğitimler almaya hala devam eden, çocuk kitapları koleksiyonunu geliştirip, ek olarak Editörlük ve İçerik Üreticiliği yapan Ezgi, Yaratıcı Drama & Sanat Eğitmeni ve Çocuk Gelişimci olarak anaokulları ve müzelerde eğitmenlik yapıp, özel atölyeler vermektedir.