Skip to main content

Çocuklar için Fotoğraf Atölyesi

Hilal Bayar

Sanatsever çocuklar bu atölye tam size göre…
Yeni bir hobi edinmek ve hayata farklı gözlerle bakmak için hazırladığımız çocuk fotoğraf atölyesinde neler mi öğreneceğiz?
- Dünyada çekilen ilk fotoğraftan günümüze kadar gelen fotoğraf serüveninin nasıl şekillendiğini inceleyip, aynı zamanda çok eğlenceli fotoğraflar çekeceğiz.
-Ve tabi ki fotoğraf kağıtlarına el boyamaları yapıp, çektiğimiz fotoğraf baskılarını ekleyerek sonsuz bir anı olarak saklayacağız

23 Temmuz, 12:00

Kayıt ve bilgi için:
etkinlik@kalyonkultur.org
–  1 saat
– 5-13 yaş
–  Kontenjan: Sınırlı

Uzun yıllardır Belgesel fotoğrafçılığı alanında çekimler yapmakta olan Bayar, fotoğraflarında emekçi insanların günlük yaşamlarına odaklanmaktadır. İnsanları, çalışma koşulları ve bu koşulları meydana getiren habitat içinde kadrajına alırken fotoğraflarını toplumun kültürel çeşitliliğini yansıtan motiflerle zenginleştirmektedir. Edebiyat dergilerinde öykü ve deneme yazmakta olan Bayar, aynı zamanda Urartu yazıtları ile ilgili bir kitap hazırlığında olup yakın zamanda akademik belgesel fotoğraf kitabını yayımlayacaktır.
2018 yılında geniş çaplı bir projenin Türkiye bölümü için dilenciler, seyyar satıcılar ve kâğıt toplayıcılarla görüşerek röportajlar yaptı, fotoğraflar çekti.
Fotoğrafın bir görme biçimi olduğuna ve görenle gösterilen arasındaki ilişkinin sürekliliğine inanan sanatçı, 2020 yılında uzun süre bir Roman mahallesinde yaşayarak onların günlük yaşamlarını fotoğrafladı. Gözlem notlarından ve fotoğraflarından hareketle başladığı “Roman Mahallesinde Gün Biterken” adlı çalışmasını sürdürmektedir.
Romanya’daki ‘İNSAN’ başlıklı son sergisi, yakın zamanda yaşadığımız Kahramanmaraş depreminin izlerini yansıtmaktadır