Skip to main content

Dijital Sanat Diyalogları

Konuşmacı: Hakan Yılmaz - Ecem Dilan Köse Moderatör: Dr. Cem Bülent Ünal
Sanat ve teknolojinin birleşimi olan dijital sanat, sanatçının eserlerini üretmek için teknolojik donanım ve yazılım kullandığı esasen tüm sanat dallarını kapsayan bir yaratıcı kültür endüstrisi alanıdır.

Bu konuşma etkinliğimizde, kültür ve sanat hayatımızda faal eserler üreten yeni nesin önemli dijital sanatçılarını konuk ederek sanatseverler ile buluşturmak amacıyla yapılan çalışma.

22 Eylül, 18.00

Kayıt ve bilgi için:
etkinlik@kalyonkultur.org
–  Kontenjan: Sınırlı
Etkinliğimiz ücretsizdir

Atölye katılım formunu doldurmak için tıklayın.

 

Hakan Yılmaz

1985 yılında İstanbul’da doğan yönetmen ve dijital sanatçı Hakan Yılmaz, Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi’nden mezun oldu. 3 yıl boyunca Bilgi Üniversitesi Görsel İletişim Tasarımı Bölümü’nde akademisyenlik yapan Yılmaz, ardından kurucusu olduğu Awesome Bros reklam ajansında motion design yöneticiliği yaptı. Reklamcılık kariyerinin ardından, şimdilerde, yapay zeka ve insan beyninin yaratıcılığını birleştiren hipnotik çalışmalarıyla sanat sahnesinde dünya çapında faaliyet göstermektedir. Eserleriyle İstanbul, Miami, Barselona, Kaliforniya’daki bazı önemli sanat koleksiyonlarının bir parçası haline geldi.

Ecem Dilan Köse

1990 dogumlu ve Bilkent Üniversitesi İç Mimarlık mezunu. Biyolojiye, bilgisayara olan merakı üzerine ve değişil alanlarda yeni şeyler öğrenip tecrübe etme konusuna faaliyete girmiştir. Zaman içinde denediği, vakit harcadığı her şey kendisi için ilham kaynağı oldu. Örneğin lisedeyken kendisinin de dahil olduğu seçilen bir kaç öğrenciye TOBB Üniversitesi’nde yaz boyu ekonomi ve Java eğitimi vermişlerdi. Şu an kodlarla üretilen eserlerinin temelinde çok büyük ölçüde orada almış olduğu eğitim var. Bütün yaşamı holistik bir bütünsellik içinde görüyor bu sebeple çok yönlü olmak sanatçıyı buralara getirdi. Dijital sanat ile hikayesi ise basitçe; dans eden bir tasarım öğrencisi olarak ışık ve sahneye olan ilgisi kendisini görsel işitsel (A/V) alana ve nihayetinde de dijital sanata evriltti. Şimdi her şeyin birleştiği zamanlarda. Bu çeşitlilik olduğu kişiyi besledikçe sanatı da özgünlük kazandırdı.