Skip to main content

Doğru Nefesle Dönüşüm ve Nefesle Stres Yönetimi

Şengül Tuncer

Yoğun iş ve yaşam temposu içinde günde sadece birkaç dakika ayırarak uygulanabilecek pratik bir nefesle anında tazelik ve enerji ile buluşabilir, karar verme aşamasında duygularımızı kontrol edebiliriz.

16 Nisan, 14:00

Kayıt ve bilgi için:
etkinlik@kalyonkultur.org
–  Katılım 12 kişiyle sınırlıdır.
– 18+

Doğru Nefes, daha sağlıklı bir bedene sahip olmamızı, duygularımızı yönetebilmemizi ve gerçek potansiyelimizi keşfetmenizi sağlar.

Yoğun iş ve yaşam temposu  içinde günde sadece birkaç dakika ayırarak uygulanabilecek pratik bir nefesle anında tazelik ve enerji ile buluşabilir, karar verme aşamasında duygularımızı kontrol edebiliriz.

Doğru Nefes  Zihinsel olarak: Daha kolay konsantre olmamızı sağlar, yaratıcılığı artırır, hafızayı güçlendirir, anlama-kavrama kabiliyetini artırır, uykuyu düzene sokarak uyku kalitesinde belirgin iyileşme sağlar.

Duygusal olarak: Duygusal blokajlardan kurtulmaya yardımcı olur. İçsel dinginlik ve huzura kavuşmaya yardımcı olur. Farkındalık, öz-sevgi ve duygusal empati kazanmamızı sağlar.

Fiziksel olarak: Bağışıklık sistemini güçlendirir, enerji seviyemizi yükseltir, cildi canlandırır, toksinlerin kolay atılmasını sağlar, tüm sinir sistemi ve hormonlar üzerinde olumlu etki yapar

İçerik

  • Aldığımız nefesin kalitesi hayatımızı fiziksel, zihinsel ve duygusal olarak nasıl etkiliyor?
  • Nefes ölçümü,
  • Diyafram nefesinin faydaları ve diyafram nefesi uygulaması,
  • Stres ve öfkeyi kolayca kontrol edebilmek için PSS nefesi,
  • Sufi Nefesi ve Meditasyon uygulaması.

Şengül Tuncer

20 yıldan fazla global şirketlerde çeşitli kademelerde çalıştı. Yıllar önce meditasyon yaparken  doğru  nefes  alamadığını fark ettiğinde Nefes hayatına girdi. Sonrasında ICF Onaylı Profesyonel  Nefes  Teknikleri Koçluğu, Dr. Judith Kravitz’ten Transformal Nefes Koçluğu Eğitimi aldı; bunun yanı sıra Yaşam Koçluğu, NLP Uygulayıcı Eğitimlerini tamamladı.

Nefesin hayatına girmesinden sonra gölgede kalan yanlarının yavaşça aydınlandığını, özgürleştiğini; aynı zamanda kalbinin sesini dinlemeyi öğrendiğini söylüyor. “Çok şanslıyım ki yaşam misyonumu fark ettim ve hayatım muazzam şekilde değişti.”

Tüm bu deneyimlerini; Kurumsal Nefes Eğitmenliği, Online Nefes Atölyeleri, İstanbul Ataşehir’deki ofisinde Bireysel Nefes seansları, NLP ve EFT gibi gelişim tekniklerini etkin şekilde uygulayarak paylaşıyor.