Skip to main content

Dünün Estetiği: Sanat, İletişim ve Felsefe

Özgenur Reyhan Güler

Kalyon Kültür, sanat yapıtlarına ve sanat tarihine yönelik yeni tartışma alanları açma, yeni yorumlama ve düşünme biçimleri geliştirme amacıyla söyleşiler düzenliyor. Mayıs ayı itibariyle Kültür ve iletişim bilimci Dr. Özgenur Reyhan Güler ile her ay sanata dair konu ve konuklarla Kalyon Kültür takipçileriyle buluşacak.

25 Mayıs, 18:00

8 Haziran, 18.00

Kayıt ve bilgi için:
etkinlik@kalyonkultur.org
– 18+
–  Katılım 12 kişiyle sınırlıdır.

Özgenur Reyhan Güler
Akademisyen ve yazar Özgenur Reyhan Güler, kültür ve iletişim bilimleri, halkla ilişkiler alanında uzmanlaştı. Doktora eğitiminde ise halkla ilişkiler, kültürlerarası iletişim ve göç alanına yoğunlaşan Özgenur Reyhan Güler; İstanbul ölçeğinde ve yurtdışında uluslararası ve kültürel organizasyonlar yürüttü. 
30’u aşkın ülkeye seyahat etti ve kültürel gözlemlerde bulundu. 2013 yılından bu yana öğretim üyeliği yapmaktadır. 2018-2019 ve 2019-2020 akademik yıllarında üniversite bünyesinde “Yılın En İyi Akademisyeni” ödüllerini almıştır. Ulusal ve uluslararası birçok akademik makalesi bulunan Güler’in “Herşeyin Bi’ Tarihi Var” adında gündelik hayatın kültürünü anlatan kitabı da bulunmaktadır. 

YÖK bünyesinde Kamu Diplomasisi Kültürel Diplomasi Komisyonları Üyesi, İBB Göç Politikaları Komisyonu Üyesi, Kentsel Gelişim ve Sosyal Araştırmalar Derneği Başkan Yardımcısı, Fütüristler Derneği, Fütürizm Eğitim Programları Grubu üyesidir.

2021 yılında CNNTürk de “Zaman Kırılması” programıyla yayın hayatına başlamış, Mayıs 2022 itibariyle 24 TV ailesine katılarak “An ve Zaman” tarih ve kültür programı moderatörlüğünü üstlenmiştir.

Konuk: Koray Şerbetçi 
1997’de Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih-Coğrafya Fakültesi Tarih Bölümü’nden mezun oldu. Trakya Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü’nde Genel Türk Tarihi alanında yüksek lisansını tamamladı. Tarih öğretmeni olarak Kırklareli’nde görev aldı. Tefekkür ve Mihenk dergilerinde medeniyet tarihi ile ilgili yazılar yazdı. Diyanet İşleri Başkanlığı’nın aylık dergisi tarih köşesini yazmaktadır. Televizyon programcılığı ve moderatörlük de yapan Koray Şerbetçi, BEA TV’de ve 24 Tv de An ve Zaman, Tarihin Sırları programlarını yaptı. 

TRT’de yayınlanan Savaşın Efsaneleri ve Türk Okçuluğu’nun Serüveni belgesellerinde uzman tarihçi olarak rol alan Koray Şerbetçi hâlen TARİH TV de Zaman Tüneli programının moderatörlüğünü yapmaktadır.