Skip to main content

Henri Matisse

Hicran Aksöz

Çocuklarla modern ve güncel sanat dönemine ait sanatçıları tanıyarak hem resim yapacağız hem de sanat tarihine göz kırpmış olacağız. Derslerde sanatçının dönemi, tekniği hakkında bilgi sahibi olacaklardır.

7 Mayıs, 13:30
11 Haziran, 13:30

Kayıt ve bilgi için:
etkinlik@kalyonkultur.org
–  5-12 yaş
–  Katılım 12 kişiyle sınırlıdır.

Aynı zamanda reprodüksiyon yaparken kompozisyon, oran-orantı, perspektif gibi teknik bilgileri de öğrenmelerine olanak sağlanacaktır. Böylece eğlenirken hem sanat tarihi hem de teknik bilgilere sahip olarak atölyeyi tamamlayacaklardır.

Hicran Aksöz
Lisans eğitimini Erciyes Üniversitesi Resim Bölümü’nde birincilikle tamamladıktan sonra Yeditepe Üniversitesi Kültür ve Sanat Yönetimi’nde burslu Yüksek Lisans eğitimi almaktadır. Doç. Dr. Burcu Ayan Ergen danışmanlığında ‘Türkiye’de Kavramsal Sanat ve Sergileme Sorunsalı’ başlıklı tezine devam etmektedir… Bahçeşehir Üniversitesi’nin yürütmüş olduğu Bausem Eğitim programında ‘Sanat İletişimi ve Kültür Politikaları, Sanat Pazarlaması ve İletişimi’ dersleri vermektedir. Yaklaşık 7 yıldır Çocuk gruplarına sanat eğitmenliği yapmaktadır. Aynı zamanda İyilik İçin Sanat Derneği koordinatörlük görevini sürdürmektedir.