Skip to main content

Hep Böyle

Asena Akan & Tanju Eren

Yepyeni, dingin ve ferah bir müzik projesi

25 Haziran 2022
19.00

Kayıt ve bilgi için: etkinlik@kalyonkultur.org

Bestecilikten söz yazarlığına, vokal & enstrüman ile icradan yorumculuğa müziğin farklı alanlarında çalışmalarını sürdüren Asena Akan’ın; besteci, aranjör, prodüktör, ses mühendisi ve multienstrümanist Tanju Eren ile işbirliğinden yepyeni, dingin ve ferah  bir müzik projesi doğdu. Geçtiğimiz hafta Sabih Cangil Prodüksiyon (SCP) etiketiyle “Hep Böyle” adlı ilk single çalışmalarını yayınlayan ikili önümüzdeki aylarda yayınlayacakları albümün tanıtım konserini Kalyon Kültür’de  gerçekleştirecekler. Projenin doğuş hikayesi ve henüz yayınlanmamış eserlerin paylaşılacağı etkinlikte,  izleyici Akan & Eren’in akustik mini bir performansına da tanıklık edecek.

Asena Akan

İstanbul doğumlu Asena AKAN, 5 yaşında İstanbul Belediye Konservatuvarında klasik keman ile başladığı müzik eğitimine, İstanbul Devlet Konservatuvarı yarı zamanlı Opera Bölümü’nde devam ederek 1998 yılında mezun oldu. Randy Esen, Donovan Mixon ve Aydın Esen ile caz vokal ve teori çalışmaları yaptı. 2000 yılından günümüze bir çok konser veren Akan rock, soul, flamenko, bossanova ve caz dahil birçok stilde deneyim kazandı. 2013 yılından beri söz ve müzikleri kendisine ait albümleri ve single çalışmaları bulunmaktadır. Aynı Zamanda ANDA grubunda vokal ve bas gitarı üstlenen sanatçı, müzikal yolculuğuna beste çalışmaları, “Asena Akan & Tanju Eren” ve “Asena Akan Contempo” adlı müzik projeleri ile devam etmektedir.

Müzik tutkusunun yanı sıra İstanbul Üniversitesi, Psikolojik Danışmanlık Bölümü Lisans ve Yüksek Lisans Bölümleri’ni tamamlamış olan Akan, 20 yıldır disiplinler arası yaklaşımla farklı özellikte birey ve gruplarla çalışmalar yapmakta; çeşitli kurumlarda “Ses Olmak” ve “Kendini Akord Et” adları altında ‘müziğin iyileştirici/dönüştürücü gücünü’ yaygınlaştırrma amaçlı seminer ve atölyeler düzenlemektedir.

Tanju Eren

Ravensburg – Almanya doğumlu Tanju Eren, Liseyi İstanbul Erkek Lisesi’nde tamamladı. Sonrasında Yıldız Üniversitesi Makine Mühendisliği, Boğaziçi Üniversitesi Felsefe ve İstanbul Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümlerinde okudu. Klasik müzik eğitimini takiben Elektrik Gitar, Bass, Klavye, Theremin ve EWI çalmaya başladı. Araştırma konuları içinde Quantum Fiziği, Edebiyat, Sinema, Fotoğraf, Felsefe, Sanat Tarihi, Hi-Fi, Sahne ve kayıt stüdyosu ekipmanları ve 1960 – 1980 Rock müziği tarihi bulunmaktadır. Ultra Magazin Bilim Dergisi’nde yayın yönetmeni, Vizyon, First ve Group Production stüdyolarında non-lineer video editörü olarak çalıştı.Kedi Müzik Prodüksiyon’un kurucu üyesi ve ortağı olarak 15 yıl reklam ve film müzikleri (Neredesi Firuze, Hacivat Karagöz, Şelale vs), Müslüm Gürses, Aylin Aslım, Hepsi gibi sanatçılarla albüm çalışmaları yaptı. Mirage (Teoman ile), Neşenin Kepek Sorunu, Tibet Ağırtan ve Kırık Kalpler, Mavi Sakal, FOMA, Sabih Cangil Band, Bluesaint, Gitarizma, Gökalp Baykal Band, ANG, Harakiri Ensemble gibi gruplarla 35 yıllık sahne deneyimi bulunmaktadır. Gruplarıyla 7, kendi adıyla 5 albüm çıkardı. 2012’den beri aktif olarak müzisyenlere mix ve mastering hizmeti sunmakta, kültür ve sanat alanında video, fotoğraf ve dökümanter prodüksiyonu yapmaktadır.