Skip to main content

Kintsugi Atölyesi

Kırılan bir nesneyi eskisinden daha güzel ve fonksiyonel hale getirmeyi amaçlayan bir sanat ve tamir tekniği olan Kintsugi, kırılmanın aslında bozulma veya yok olma değil, yeni bir varoluş biçimi olduğuna işaret eder. Workshop kapsamında; Nesnelerin uzun yıllar kullanımını sağlamaya çalışırken aynı zamanda eğitimimize katılanlarla; Kusur veya problemleri görmezden gelmek yerine onların varlığını kabul edip, olumlu bir düşünce anlayışı geliştirmenin önemini fark ederek, kendi kırıklarındaki güzellikleri keşfetmelerini sağlayacak bir yolculuğa çıkıyoruz. Wabi-Sabi felsefesinden esinlenen Kintsugi Sanatı’nı tarihi, felsefi ve psikolojik boyutlarıyla ele alarak, kendi geri dönüşümümüzü oluşturuyoruz.

İlginiz için teşekkür ederiz.

22 Mayıs 2024
Çarşamba, 17.00

*Atölyemiz ücretsizdir

Etkinliğimiz Hakkında

Bu atölyemize katılım ve süre hakkında bilgileri aşağıda görebilirsiniz.

  • Kontenjan: 16 Kişi
  • Süre 1-1,5 Saat

Ayça Öztürk & Ayşe Topsöğüt Hakkında

Sanat, bir toplumun ruhudur ve bu ruh, çocukların ellerinde şekillenir. Çocukların sanatla yoğrulması, daha duyarlı, yenilikçi ve barışçıl bir geleceğe adım atmamızı sağlar.
Bu anlayıştan yola çıkarak sanat eğitimi aldık ve çocuklara yönelik sanat atölyeleri düzenliyoruz.
Küresel salgın sonrası Uzak Doğu felsefesine artan ilgi, kırılganlığın ve dayanıklılığın önemini hatırlatarak, şefkat, denge ve maneviyata duyulan ihtiyacı yansıtıyor. Kintsugi’nin kırılganlık ve dayanıklılık arasındaki dengeyi temsil ettiğine inanıyoruz. Bu inanç doğrultusunda Kintsugi eğitimi alarak toplumun farklı kesimlerinden özel gruplar ile workshoplar yapıyoruz.
Şirket içi motivasyon ve verimliliği artırmak amacıyla düzenlediğimiz workshoplar ile şirket çalışanlarının potansiyellerini keşfetmelerine ve işlerine daha motive bir şekilde dahil olmalarına yardımcı oluyoruz.
Workshoplar aracılığıyla, katılımcılarımızın kendi hayatlarındaki zorluklara karşı daha dirençli olmalarını ve onları birer fırsat olarak görmelerini teşvik ediyoruz.