Skip to main content

Klasik Müzikle Tanışma Atölyesi: Mozart, Beethoven, Bach, Vivaldi

Neşe Oğuzsoy

Çocuklar bu atölyede “Klasik Batı Müziği”nin ünlü bestecilerinden dördüyle “Klasik Müzik Masalları” yazarı Neşe Oğuzsoy ile tanışacak. Bir yandan bestecilerin yaşamından kısa kesitlerle ilgili bilgiler öğrenirken bir yandan da eserlerinden birer örneğe; hareket, ritim ve oyunlarla eşlik edecek.

20 Mayıs, 13:30

Kayıt ve bilgi için:
etkinlik@kalyonkultur.org
–  6-10 yaş
–  Katılım 12 kişiyle sınırlıdır.

Neşe Oğuzsoy
Uzun yıllardır okul öncesinden liseye kadar çocuk ve gençlerle “Müzik ve Sahne Sanatları” alanında çalışmalar yapmış ve bu alanlarda program geliştirmiş bir eğitmen ve yönetici  olmasının yanında çoğu müzikli olmak üzere basılı kitapları ve sahnelenmiş  oyunları olan çocuk  kitabı ve oyun yazarıdır.

“Klasik  Müzik Masalları” serisi olarak yayınlanan “Çobanın Mevsim Yolculuğu – Vivaldi”, “Büyük Sır – Mozart”, “Duygu Makinesi – Beethoven”, Şatoda Üç Saat – Bach”, “Dağınık  Oda   – Chopin”, “Sihirli Ödev – Tchaikovskv”, “Kayıp Prens – Strauss”; İnsan Hakları Bildirgesi’nin çocuklar için masallaştırıldığı: ” Renkler Küsünce” ve Ülkemizin bölgelerini türkülerle anlatan “Müzikli Türkiye Yolculuğu” serisinin altındaki: “Gizli Dost”, “Çingene Kızın Gizemi” “Rüzgârla Konuşmak” ve “Denizden Korkan Su” kitaplarının yazarıdır.

2013 – 2018 yılları arasında BKM, UniQ Hall ve Mall Of İstanbul’da sahnelenen “Odada Dört Mevsim” oyununun yanında birçok oyunu da öğrencileri tarafından sahnelenmiş ve halen sahnelenmeye devam etmektedir.