Skip to main content

Mindfullness ile Duygularımı Tanıyorum Atölyesi

Behire Sezen Arslan
Mindfulness (Bilinçli Farkındalık) şimdiki anda olup bitenlerin farkında olma ve deneyimlenen her neyse bunu açık bir zihin ve kalple karşılama becerisi olarak tanımlanabilir.
Günümüzde birçok bilimsel çalışmayla faydaları kanıtlanmış olan farkındalık çalışmalarının, çocukların sosyal beceri gelişimine nasıl katkı sağlayacağını beraber keşfedelim. Duygularımız hayatı anlamlandırmamızı sağlar. Davranışlarımızı biçimlendirir. Duygularını tanıyan, bu duyguların kendisinde nasıl ortaya çıktığını, bedeninde nasıl değişikliklere yol açtığının farkına varır. Mindfulness çocukların davranışlarını farkına varmaları, hissettikleri duyguları keşfetmeleri için eşsiz bir fırsat sunar. Çocukların sosyal beceri gelişimlerini tamamlayabilmeleri için “an ”da kalmaya, durmaya, nefes aldıklarını hissetmeye ve yaşama dönük farkındalıklarını artırmaya ihtiyacı vardır. Çocuklar ile yapılan mindfulness (Bilinçli Farkındalık) çalışmaları, onların yüklü zihinlerini boşaltmak, öz denetimi sağlamak ve bu sayede daha umutlu ve mutlu olmalarını sağlamayı hedefler. Kaygıyı azaltır ve dikkat becerilerini arttırırken duygu kontrolünü de destekler. Öyleyse çocuklarda farkındalığı geliştirmek, onlara kendi içlerinde bir rahatlama alanı yaratabilmek için sosyal beceri atölyemizde buluşuyoruz.

7 Ekim, 14.00

25 Kasım, 14.00

Kayıt ve bilgi için:
etkinlik@kalyonkultur.org
– 9-12 Yaş
–  Kontenjan: Sınırlı
Etkinliğimiz ücretsizdir

 

Atölye katılım formunu doldurmak için tıklayın.

Behire Sezen Arslan
08.08.1985’de İstanbul’da doğdu.2008 yılında Okan Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Psikoloji bölümünü bölüm 3. sü olarak başarıyla tamamlamıştır. Marmara Üniversitesi’nden Pedagojik formasyonunu almıştır. Mezuniyetinden bu yana, anaokulu yaş grubundan lise son sınıf yaş grubu öğrencilerine kadar geniş bir yelpazede çocuk ve ergenlerle çalışmalarını sürdürmüştür. 2008 yılından bu yana çocukların kişilik, bilişsel yapılanmaları ve iç dünyaları hakkında bilgi edinilebilen projektif testlerin uygulanması ve değerlendirilmesi ile ilgili eğitimlerini tamamlamış ve sertifikalarını almıştır. (CAS Testi-Cognitive Assesment System, Frostig 1- Frostig 2 Görsel Algı Testi, CAT, Metropolitan Okul Olgunluğu Testi, Pass Teorisi-Bilişsel Müdahale Programı) Çocuk gelişiminde psikanalitik bakış, bilişsel davranışçı terapi, ergenlerle çözüm odaklı terapi, öğrenme teorisi modelleri hakkında gerçekleştirilen psikoloji alanında uzman isimlerin supervizyon çalışmalarına, sempozyum ve çevrimiçi eğitimlerine katılmıştır.(Dikkat Eğitiminde Oyunların Kullanımı, Öğretimde Yaratıcı Drama Sempozyumu ve Atölye Çalışmaları, Psikanaliz Sempozyumları, Eğitimde Çocuk Koruma Sempozyumu, Türkiye Özel Okullar Derneği Ortaöğretim ve Rehberlik Çalıştayları)