Skip to main content

Modigliani Atölyesi

Hicran Aksöz
Modigliani
“Ruhunu görebildiğimde, gözlerini de çizeceğim.”
Amedeo Modigliani – Ekspresyonizm
Modigliani resimlerini genellikle tek figürlü yapmaktadır. Yüzleri düz ve oval, uzun boyunlar yana eğik olmaktadır. Rakiplerinin aksine resimlerinin satılmasını umursamayan ve zamanının zengin ressamlarının aksine beş parasız yaşayan, sosyetenin övgülerine rağmen kendi tutumunu sergilemekten çekinmeyen cesur bir kişiliktir. 1914 ve 1916 arası eserlerinde yeni izlenimcilik etkisi görülmektedir.
Modigliani’nin “Ruhunu görebildiğimde, gözlerini de çizeceğim.” dediği son aşkı Jeanne Hébuterne'dir.
Bu atölyeye herkes davetlidir, sanatla ilgilenen herkesi bekliyoruz! Sınırlı sayıda yer olduğunu unutmayın, bu yüzden hemen kaydolun ve yerinizi ayırtın.
Kaydolmak için etkinlik@kalyonkultur.org üzerinden bize ulaşabilirsiniz. Unutmayın, sanatın büyüleyici dünyasına adım atmanız için sizi bekliyoruz!

30 Temmuz, 13:30
6 Ağustos, 13:30

Kayıt ve bilgi için:
etkinlik@kalyonkultur.org
–  1 saat
– 5-12 yaş
–  Kontenjan: Sınırlı
Etkinliğimiz ücretsizdir

Lisans eğitimini Erciyes Üniversitesi Resim Bölümü’nde birincilikle tamamladıktan sonra Yeditepe Üniversitesi Kültür ve Sanat Yönetimi’nde burslu Yüksek Lisans eğitimi almaktadır. Doç. Dr. Burcu Ayan Ergen danışmanlığında ‘Türkiye’de Kavramsal Sanat ve Sergileme Sorunsalı’ başlıklı tezine devam etmektedir… Bahçeşehir Üniversitesi’nin yürütmüş olduğu Bausem Eğitim programında ‘Sanat İletişimi ve Kültür Politikaları, Sanat Pazarlaması ve İletişimi’ dersleri vermektedir. Yaklaşık 7 yıldır Çocuk gruplarına sanat eğitmenliği yapmaktadır. Aynı zamanda İyilik İçin Sanat Derneği koordinatörlük görevini sürdürmektedir.