Skip to main content

Çevrimiçi Seminer Dizisi

Orhan Cem Çetin

"Fotoğrafa, izleyen değil de onu üreten kişi tarafından belli anlamların yüklenmesi, fotoğrafın bir taşıyıcı haline getirilmesi de bir o kadar karmaşık süreçler gerektirir ve net ifadeler oluşturmak oldukça güç, neredeyse imkansızdır."

17 Nisan 2021 Cumartesi, 13.00-14.30
24 Nisan 2021 Cumartesi, 13.00-14.30
2 Mayıs  2021 Pazar, 13.00-14.30

Kayıt ve bilgi için: etkinlik@kalyonkultur.org
– Seminer Zoom linki, kayıt yaptırdıktan sonra mail adresinize gönderilecektir. Ücretsiz etkinliğimize katılım sınırlıdır ve kayıt yaptırmak gerekmektedir.

Çevrimiçi Seminer Dizisinde fotoğrafçı Orhan Cem Çetin’i konuk ediyoruz.

Analog Fotoğraf Üretim Sürecinin İfade ve Deneyim Değeri – 17 Nisan 2021, Cumartesi
2000’li yıllara dek profesyonel fotoğrafçılıkta standart yöntemi oluşturan kimyasal süreçlerin kendine özgü ve dijital fotoğrafçılıkta karşılığı olmayan yaratıcılık olanakları.

Fotoğrafın Sağaltıcı Gücü – 24 Nisan 2021, Cumartesi
Fotoğraf öncelikle hatıralarımızın taşıyıcısı olarak kendimizi değerli hissetmemizi sağlarken, iletişimi derinleştirmek hatta terapi süreçlerinde diyaloğu kolaylaştırmak için kullanılabiliyor. Fotoğrafı duygu dünyamızı zenginleştirmek için yeterince iyi değerlendirebiliyor muyuz?

Çocuk ve Görsel Dünyasında Fotoğraf – 02 Mayıs 2021, Pazar
Çocukların görme yetisinin ve fotografik belleklerinin yetişkinlerden bir hayli farklı olduğu biliniyor. Fotoğrafa bakma, fotoğraf üretme ve gündelik hayatı resmetme süreçlerinde çocuklar ne yaşıyor ve onlardan öğrenebileceklerimiz var mı?