Skip to main content

Serdar Kökçeoğlu

Konuşma Serisi

Ödüllü Mimaroğlu belgeselinin yönetmeni Serdar Kökçeoğlu, dört bölümden oluşacak bir konuşma serisiyle Kalyon Kültür’e konuk oluyor.

Kayıt ve bilgi için:
etkinlik@kalyonkultur.org
–  Katılım ücretsizdir.
–  Katılım 20 kişiyle sınırlıdır.

Kökçeoğlu, hikaye anlatıcılığından belgesel yapımına, belgeselde ses ve müzik kullanımından arşiv meselesine uzanan geniş bir alanı ele alarak yaratıcı belgesel konusunu tüm yönleriyle ortaya koyacak.

 • 5 Mart, Cumartesi, 17:00
  Gerçek Hikayeler Anlatmak
  Serdar Kökçeoğlu, serinin ilk dersinde, belgeseli gerçeklerden yola çıkan bir hikaye anlatma aracı olarak ele alıyor ve sanatçı belgesellerinden ve yaratıcı örneklerden yola çıkarak alternatif bir belgesel tarihçesi ortaya koyuyor.
 • 24 Mart, Cuma, 19:00
  A’dan Z’ye Belgesel Yapımı
  Serdar Kökçeoğlu, fikirden araştırma aşamasına, belgesel yapımından kurgusuna klasik yollardan uzaklaşan, yenilikçi ve yaratıcı bir belgeselin tüm aşamalarını, kişisel deneyimlerinden ve sinema tarihinden örneklerle sergiliyor.
 • 26 Mart, Cumartesi, 17:00
  Belgeselde Ses ve Müzik Tasarımı
  Serdar Kökçeoğlu, sinema sanatı açısından önemi bilindiği halde belgesellerde genellikle uzak durulan ses tasarımını ve belgesellerde sıklıkla duygusal bir etki yaratmak için eksik kullanılan müzik tasarımını ele alıyor.
 • 27 Mart, Cumartesi, 17:00
  Belgeselde Arşiv Yönetmek
  Serdar Kökçeoğlu, belgeselcinin arşivle kurduğu yaratıcı ilişkiyi, kurumsal ve kişisel arşivlerle çalışma pratiklerini ve arşiv meselesine dair güncel tartışmaları, Mimaroğlu Film Arşivi’nden seçerek getirdiği örneklerle ele alıyor.