Skip to main content

Söyleşi

Dicle B. Özdemir – Kadir Uyanık

Sürdürülebilir Mimarlık ve Sürdüremediklerimiz

30 Kasım 2022
19:00

Kayıt ve bilgi için:
etkinlik@kalyonkultur.org
–  Katılım 50 kişiyle sınırlıdır.

Mimarlık ve tasarım sürecindeki ‘sürdürülebilirlik’ kaygısını söylemden üretime bir bütün olarak ele alarak sürdürmeye dair bir çerçeve çizmek, bu bağlamda hem kente hem de kendi tasarım sürecimize insan, doğa ve yapılı çevre ilişkileri açısından bakarak sürdürebildiklerimiz ve sürdüremediklerimizi tartışmaya açmak..

Dicle B. Özdemir
Mimar

1987 yılında Ankara’da doğdu. 2009 yılında ODTÜ Mimarlık Bölümü’nde lisans eğitimini tamamladı. Aynı yıl İTÜ Mimari Tasarım Programı’nda yüksek lisans eğitimine başladı. 2010-2016 yılları arasında çeşitli ofislerde ve farklı ölçekli projelerde mimar ve proje yöneticisi olarak görev aldı. Katıldığı öğrenci yarışmaları ve profesyonel yarışmalarda ödüller aldı. 2017-2019 yılları arasında Sakarya Üniversitesi mimari tasarım stüdyosunda yürütücü olarak yer aldı. 2016’dan bu yana mesleki çalışmalarına, kurucu ortağı olduğu do[x]architecture tasarım ofisinde devam etmektedir.

Kadir Uyanık
Y. Mimar

1984 yılında doğdu. 2007 yılında Karadeniz Teknik Üniversitesi Mimarlık Bölümü’nde lisans eğitimini tamamladı. Aynı yıl Bilgi Üniversitesi Mimari Tasarım programında yüksek lisans eğitimine başladı ve 2009 yılında tamamladı. 2013 yılında Kültür Üniversitesi’nde doktora eğitimine başladı. 2007-2019 yılları arasında Kültür Üniversitesi İç Mimarlık bölümünde öğretim görevlisi olarak proje yürütücülüğü yaptı ve dersler verdi. Çeşitli üniversitelerde davetli jüri üyesi olarak yer aldı. Bu süre içerisinde ekibi ile girdiği ulusal ve uluslararası yarışmalarda 3’ü birincilik olmak üzere çeşitli ödüller aldı. 2016’dan bu yana mesleki çalışmalarına, kurucu ortağı olduğu do[x]architecture tasarım ofisinde devam etmektedir.