Skip to main content

Tarihte ve Modern Dünyada Kültür Sanat Ekonomisi

Dr. Özgenur Reyhan Güler

Bu atölyede, 20. yüzyılın başından itibaren toplumu, başta sosyo-ekonomik olmak üzere sosyo- kültürel ve sosyo-politik yaşam tarzını bir yandan değişime uğratırken öte yandan kontrollü biçimde yeni mecralar kazandıran misyon üstlenen sanatın ekonomi politiği konuşulacaktır.

17 Mayıs, 18:00

Kayıt ve bilgi için:
etkinlik@kalyonkultur.org

KalyonKültür, sanat yapıtlarına ve sanat tarihine yönelik yeni tartışma alanları açma, yeni yorumlama ve düşünme biçimleri geliştirme amacıyla söyleşiler düzenliyor.

Mayıs ayı itibariyle Kültür ve iletişim bilimci Dr. Özgenur Reyhan Güler ile  her ay sanata dair konu ve konuklarla KalyonKültür takipçileriyle buluşacak.

Dr. Özgenur Reyhan Güler
Akademisyen ve yazar Özgenur Reyhan Güler, kültür ve iletişim bilimleri, halkla ilişkiler alanında uzmanlaştı. Doktora eğitiminde ise halkla ilişkiler, kültürlerarası iletişim ve göç alanına yoğunlaşan Özgenur Reyhan Güler; İstanbul ölçeğinde ve yurtdışında uluslararası ve kültürel organizasyonlar yürüttü.

30’u aşkın ülkeye seyahat etti ve kültürel gözlemlerde bulundu. 2013 yılından bu yana öğretim üyeliği yapmaktadır. 2018-2019 ve 2019-2020 akademik yıllarında üniversite bünyesinde “Yılın En İyi Akademisyeni” ödüllerini almıştır. Ulusal ve uluslararası birçok akademik makalesi bulunan Güler’in  “Her şeyin Bi’ Tarihi Var” adında gündelik hayatın kültürünü anlatan kitabı da bulunmaktadır.

YÖK bünyesinde Kamu Diplomasisi Kültürel Diplomasi Komisyonları Üyesi, İBB Göç Politikaları Komisyonu Üyesi, Kentsel Gelişim ve Sosyal Araştırmalar Derneği Başkan Yardımcısı, Fütüristler Derneği, Fütürizm Eğitim Programları Grubu üyesidir.

2021 yılında CNNTürk de “Zaman Kırılması” programıyla yayın hayatına başlamış, Mayıs 2022 itibariyle 24 TV ailesine katılarak “An ve Zaman” tarih ve kültür programı moderatörlüğünü üstlenmiştir.

Konuk: Dursun Ali Yaz
İstanbul’da doğdu. MBA eğitimi aldı. Sermaye piyasalarında çalıştı. İki dönem Adalet Bakanlığında ‘Bilirkişi’ olarak görev yaptı. SMMM ruhsatı yanında SPK ve KGK’den Bağımsız Denetçi unvanlarına haizdir. Suadiye Denetim Ltd. Şti.’nin kurucu ortağıdır. ABD, Fransa, İngiltere, İtalya ve Rusya’da mesleki inceleme ve araştırmalarda bulundu. Çeşitli üniversiteler, sivil toplum kuruluşları, sanayi ve ticaret odaları ile meslek örgütlerinde konferanslar verdi. Ulusal ve uluslararası kongrelerde bildiri sundu. Pek çok mesleki dergi, radyo, TV, internet sitesi ve gazetelerde söyleşi, inceleme ve makaleleri yayımlandı. T.C. Maltepe ve Bahçeşehir Üniversitelerinde ders vermiş olup Sakarya Üniversitesi, İşletme Enstitüsü, Yüksek Lisans Programının 2019-2020 Eğitim Öğretim Yılı, Güz Yarı Yılında ‘Muhasebe Felsefesinin Temelleri’ dersini vermeye başlamıştır. İngilizce, Fransızca, Arapça ve Osmanlıca eğitimi almıştır. TBF Denetim Kurulu, MUFTAV, TKYD ve BJK Kongre Üyesi olup Düşünce Tarihi Işığında Muhasebe Felsefesi onikinci kitabıdır.