Skip to main content

Seminer Dizisi

Teknolojik Sanat Eserlerinin Korunması

Farklı disiplin ve uzmanlık alanlarından profesyoneller arasında iş birliği oluşturma ve bilgi paylaşımı sağlamayı amaçlıyor.

11 – 18 – 25 Kasım 2021

Kayıt ve bilgi için: etkinlik@kalyonkultur.org
–  Katılım ücretsizdir.
–  Katılım 20 kişiyle sınırlıdır.

Kalyon Kültür sosyal medya hesaplarından ve internet sitesi üzerinden sergi ve etkinlik programları ile ilgili detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz.

Teknoloji yardımıyla üretilen ve teknolojiye ihtiyaç duyan sanat eserlerinin korunma yöntemleri ve kültürel mirası korumakla görevli kurumların yaklaşımlarını odağına alan Teknolojik Sanat Eserlerinin Korunması projesi, farklı disiplin ve uzmanlık alanlarından profesyoneller arasında iş birliği oluşturma ve bilgi paylaşımı sağlamayı amaçlıyor.

‘Technological Arts Preservation’ isimli e-kitap Sabancı Üniversitesi Öğretim Üyeleri Selçuk Artut, Cemal Yılmaz ve Sakıp Sabancı Müzesi digitalSSM Arşiv ve Araştırma Alanı Yöneticisi Osman Serhat Karaman’ın editörlüğünde hazırlandı. Kitaba ulaşmak için tıklayın.

E-kitap yazılıma dayalı sanat eserlerinin korunması, medya arkeolojisi, internet sanatı ve web arşivleme konularını içeriyor.

Bu kapsamda yayınlanan makalelerden sunum ve oturumlar Kasım ve Aralık aylarında Kalyon Kültür’de seyirci ile buluşacak.

11 Kasım, Perşembe, 19:00

Osman Serhat Karaman
“Yeni Medya Sanatını Korumak: Bir Strateji Olarak Dokümantasyon”

18 Kasım, Perşembe, 19:00

İpek Yeğinsü
“Teknolojik Eserlerin Korunmasında Sanatçının Rolü”

25 Kasım, Perşembe, 19:00

Murat Durusoy
‘’Sanat müzeleri bilgisayar oyunlarını saklamalı (mı) da ne yapmalı?’’