Skip to main content

Kalemdeki Güç: Türk Edebiyatının Öncü Kadınlarıyla Söyleşi

Konuşmacı: Mario Levi / Moderatör: Özgenur Reyhan Güler
"Kalemdeki Güç: Türk Edebiyatının Öncü Kadınlarıyla Söyleşi"
"15 Aralık 2023 tarihinde, yazar Mario Levi’nin konuşmacı olacağı 'Kalemdeki Güç: Türk Edebiyatının Öncü Kadınlarıyla Söyleşi' etkinliğinde, Türk edebiyatının önde gelen kadın figürleri Halide Edip Adıvar, Safiye Erol ve Adalet Ağaoğlu'nun eserleri incelenecek. Dr. Özgenur Reyhan Güler moderatörlüğünde düzenlenecek bu etkinlik, Türk edebiyatının kadın yazarlarının eserleri üzerinden edebi güçlerini ve etkilerini vurgulamayı hedeflemektedir."

15 Aralık, 18.00

Kayıt ve bilgi için:
etkinlik@kalyonkultur.org
–  Kontenjan: Sınırlı

Atölye katılım formunu doldurmak için tıklayın.

Konuşmacı: Mario Levi
1957 yılında İstanbul’da doğdu. Çocukluğunu yaşadığı mahalleler ve sokaklar, her yazar gibi, onun hayatında da etkili oldu. 1980’de Fransız ve Roman Filolojisi’nden mezun olduğunda, yaklaşık beş yıllık bir “gizli yazarlık” serüveni vardı. Dört yıl sonra, yazıları gazete ve dergilerde görünmeye başladı. Önce Şalom Gazetesi’nde, ardından da Stüdyo İmge, Argos, Hokka, Cumhuriyet, Cumhuriyet Dergi, Milliyet Sanat, Gösteri ve Sinema ve Varlık’ta yazdı.
NTV Radyo’da Akdeniz şarkıları ve kültürü üzerine bir program yaptı. Yeditepe Üniversitesi İletişim Fakültesinde Öğretim üyesidir.
Moderatör: Özgenur Reyhan Güler
Akademisyen ve Yazar Özgenur Reyhan Güler, kültür ve iletişim bilimleri, halkla ilişkiler alanında uzmanlaştı. Doktora eğitiminde ise halkla ilişkiler, kültürlerarası iletişim ve göç alanına yoğunlaşan Özgenur Reyhan Güler; İstanbul ölçeğinde ve yurtdışında uluslararası ve kültürel organizasyonlar yürüttü.
30’u aşkın ülkeye seyahat etti ve kültürel gözlemlerde bulundu. 2013 yılından bu yana öğretim üyeliği yapmaktadır.2018-2019 ve 2019-2020 akademik yıllarında üniversite bünyesinde “Yılın En İyi Akademisyeni” ödüllerini almıştır. Ulusal ve uluslararası birçok akademik makalesi bulunan Güler’in “Herşeyin Bi’ Tarihi Var” adında gündelik hayatın kültürünü anlatan kitabı da bulunmaktadır.
YÖK bünyesinde Kamu Diplomasisi Kültürel Diplomasi Komisyonları Üyesi, İBB Göç Politikaları Komisyonu Üyesi, Kentsel Gelişim ve Sosyal Araştırmalar Derneği Başkan Yardımcısı, Fütüristler Derneği, Fütürizm Eğitim Programları Grubu üyesidir.
2021 yılında CNNTürk de “Zaman Kırılması” programıyla yayın hayatına başlamış, Mayıs 2022 itibariyle 24 TV ailesine katılarak “An ve Zaman” tarih ve kültür programı moderatörlüğünü üstlenmiştir.