Klasik Müzik ile Tanışma: Beethoven

Neşe Oğuzsoy

Çocuklar her atölyede klasik Batı müziğinin ünlü bestecilerinden birini “Klasik Müzik Masalları” yazarı Neşe Oğuzsoy ile daha yakından tanıyacak. Bir yandan bestecinin yaşamından kısa kesitlerle ilgili bilgiler öğrenirken bir yandan da eserlerinden örneklere; uyarlanmış söz, hareket, ritim ve oyunlarla eşlik edecek.

20 Mayıs, 13:30

Kayıt ve bilgi için:
etkinlik@kalyonkultur.org
– 6-11 yaş
–  Katılım 12 kişiyle sınırlıdır.

Neşe Oğuzsoy
Uzun yıllardır okul öncesinden liseye kadar çocuk ve gençlerle “Müzik ve Sahne Sanatları” alanında çalışmalar yapmış ve bu alanlarda program geliştirmiş bir eğitmen ve yönetici  olmasının yanında çoğu müzikli olmak üzere basılı kitapları ve sahnelenmiş  oyunları olan çocuk  kitabı ve oyun yazarıdır.

“Klasik  Müzik Masalları” serisi olarak yayınlanan “Çobanın Mevsim Yolculuğu-Vivaldi”, “Büyük Sır-Mozart”, “Duygu Makinesi-Beethoven”, Şatoda Üç Saat- Bach”, “Dağınık  Oda-Chopin”, “Sihirli Ödev-Tchaikovskv”, “Kayıp Prens-Strauss”; İnsan Hakları Bildirgesi’nin çocuklar için masallaştırıldığı: “Renkler Küsünce” ve Ülkemizin bölgelerini  türkülerle anlatan “Müzikli Türkiye Yolculuğu” serisinin altındaki: “Gizli Dost’, “Çingene Kızın Gizemi” “Rüzgârla Konuşmak” ve “Denizden Korkan Su”  kitaplarının yazarıdır.

2013 – 2018 yılları arasında BKM, UniQ Hall ve Mall Of İstanbul’da sahnelenen “Odada Dört Mevsim” oyununun yanında birçok oyunu da öğrencileri tarafından sahnelenmiş ve halen sahnelenmeye devam etmektedir.