Skip to main content

Dünyaca ünlü Fransız pop-sokak sanatçısı Jisbar’ın “Jisbar İstanbul’da” başlıklı kişisel sergisine ev sahipliği yapıyoruz.
Sokak sanatının ve Pop Art’ın kesiştiği özgün tarzıyla dünyanın önde gelen isimlerinden biri olan Fransız sanatçı Jisbar, 08 Kasım 2023 – 31 Mart 2024 tarihleri arasında, Aslı Bora’nın küratörlüğünde gerçekleşen “Jisbar İstanbul’da” sergisiyle sanatseverlerle buluşuyor.
Sanat hayatına Paris sokaklarında grafiti yaparak başlayan Jisbar, kendi pop diliyle sokak sanatını buluşturduğu, sloganlar ve semboller içeren eserleriyle izleyiciyi imgenin ötesine geçmeye davet ediyor. Ressam; Mona Lisa, İnci Küpeli Kız, Frida Kahlo, Dali, Klimt gibi sanat tarihinin ikonik eserlerini ve karakterlerini kendi pop tarzı ve sokak sanatının özgür ruhuyla 21. yüzyıla taşıyarak ilham verici bir deneyim sunuyor.

Sergide, Pop Art’ın parlak renkleriyle kitle kültürüne mal olmuş figürleri sokak sanatının asi ruhuyla birleştiren Serie Icons, sanat tarihinin başyapıtlarının popüler kültür içinde bir emtiaya dönüşmeni görünür hale getiren Serie Art Money, tüketimin gündelik hayatın sıradanlığında olağan kabul edilmesini görselleştiren Serie & Friends gibi eserleri öne çıkıyor.
Sergi, medya ve popüler kültürün aleladeliği içinde sürekli tüketilen mefhumların sanatçı tarafından yeniden yorumlanan dünyasına odaklanıyor. Herkesin hayatından tanıdık bir imgeyle karşılaşacağı çalışmalar, sokağın, modanın, magazinin sloganlar, sayılar ve kodlarla örüldüğü aydınlanmayı bekleyen birer bulmacaya dönüşüyor.

8 Kasım- 19 Nisan

  • Sergimiz ücretsizdir.