Sosyal Girişimcilik ve STK’lar

Selin Bozkurt / Leyla Alaton
Bu özel oturumda, iş dünyasının öncü isimlerinden Leyla Alaton ve İyilik İçin Sanat Derneği başkanı Selin Bozkurt, sanat ve sosyal girişimcilik alanındaki deneyimlerini paylaşacaklar. Sosyal değişimi sanatın gücüyle birleştiren projelerden örnekler sunacaklar.

Moderatörlüğünü Hicran Aksöz'ün üstlendiği bu söyleşide, toplumsal sorumluluk projelerinin sanatla nasıl buluştuğunu keşfedeceksiniz.

Siz de sanatın dönüştürücü gücünü yakından görmek ve ilham dolu deneyimleri dinlemek için aramıza katılın.

Sevgilerimizle,

13 Eylül, 17.00

Kayıt ve bilgi için:
etkinlik@kalyonkultur.org
–  Kontenjan: Sınırlı
Etkinliğimiz ücretsizdir

Atölye katılım formunu doldurmak için tıklayın.

Leyla Alaton
Leyla Alaton, Türk iş kadını, kadın hakları savunucusu, sivil toplum gönüllüsü ve sanat destekçisidir. Fairleigh Dickinson İşletme bölümü mezunu olan Alaton, NYU Üniversitesi’nde sosyal bilimler alanında master eğitim aldı. Alarko Holding Yönetim Kurulu Üyesi ve Alvimedica Yönetim Kurulu Başkanı olan Leyla Alaton, sürdürülebilirlik ve toplumsal sorumluluk konularında aktif rol alarak çeşitli sivil toplum kuruluşlarında görev almaktadır.

Selin Bozkurt
Selin Bozkurt, girişimci, yenilikçi, sosyal, sanat gönüllüsü ve etkin Türk iş insanıdır.
İstanbul Üniversitesi’nden mezun olduktan sonra Cambridge’de pazarlama alanında MBA’ni tamamladı. Kariyerine insan kaynakları uzmanlığı ve yönetim danışmanlığı alanlarında başladı.
Ardından Manifesto İletişim Grubu’nun Kurucu ortağı olarak iletişim sektörüne geçiş yapan Bozkurt, enerji, finans, perakende, inşaat, sağlık gibi pek çok lokomotif sektörde iletişim danışmanlığı deneyimine sahip oldu.
Sanatın ulaşılabilir olması ve geniş halk kitlelerine yayılması amacıyla İyilik İçin Sanat Derneği’ni kurdu. Halen Başkanlığını yürüttüğü dernek çatısı altında geliştirdiği projelerle yetenekli genç sanatçıların keşfedilmesi ve Türk sanat camiasına kazandırılmasında öncü rol oynuyor. Bir proje insanı olan Selin Bozkurt’un 64 ülkeye gerçekleştirdiği ziyaretler, sanat, gastronomi ve seyahat gibi ilgi alanları, farklı şekillerde düşünmesine ve proje geliştirmesine perspektif kazandırmaktadır.

Moderatör
Hicran Aksöz

Hicran Aksöz, sanat yöneticisi ve eğitmendir. Yeditepe Üniversitesi’nde Sanat ve Kültür Yönetimi bölümünde masterına devam etmektedir. BAU Mini MBA programında Sanat İletişimi ve Kültür Politikaları, Sanat Pazarlaması ve İletişimi dersleri vermiştir.  İyilik İçin Sanat Derneği’nde Koordinatörlük görevini üstlenmektedir.